Дитячий психолог в Олександрії проводить заняття для дітей, що розвивають і коригують

Зрозуміло, дитячий психолог проводить заняття і для малюків. Цілі цих занять можуть бути різні: починаючи від розвитку пізнавальних процесів малюка і до роботи зі складними емоційними переживаннями і дитячими травмами. Зазвичай рішення про відвідування дитиною занять із психологом батьки приймають після проведення психологічної діагностики малюка та первинної консультації.

Різні психологи в Олександрії дотримуються різних методів роботи, деякі з них мають декілька. Характер занять з малюком та їх мети психолог завжди обговорює з батьками, тому не варто хвилюватися, що ви не знатимете, чим займається ваша дитина у психолога.

Дитячий психолог працює зі здоровими дітьми та їхніми батьками, допомагаючи їм долати життєві труднощі, проводячи діагностику, консультації для батьків та розвиваючі заняття для дітей.

Чим дитячий психолог не займається?

Діагностика, консультації та корекційні та розвиваючі заняття – це три основні напрямки роботи психолога. Інші прямо випливають із них: складання рекомендацій та висновків, розробка просвітницьких матеріалів, проведення тренінгів для батьків тощо. Коло завдань широке, але все ж таки є чіткий список речей, які психолог ніколи не робитиме:

  • Психолог не ставить діагнози і не виписує ліки

Ставити будь-який діагноз і основі нього виписувати ліки може лише лікар (у разі психіатр чи невролог), звичайний психолог може працювати лише з здоровими чи мають легкі відхилення дітьми. Варто пам’ятати, що психолог може порекомендувати відвідування інших фахівців, якщо підозрює якісь порушення у дитини, а дотримання цих рекомендацій та інформування психолога про результати сильно збільшить ефективність його роботи та швидкість досягнення потрібної вам мети.

  • Психолог не ухвалює рішення за батьків

Чи можна дитині йти до школи? Чи варто розповідати дитині про смерть дідуся? Як підготувати дітей до поповнення в сім’ї? Психологи з радістю проконсультують батьків із цих та багатьох інших питань, допоможуть проаналізувати плюси та мінуси кожного варіанта розвитку подій, дадуть свої рекомендації, але ніколи не наполягатимуть на якомусь єдиному результаті, тому остаточне рішення завжди залишається за самими батьками.

  • Психолог не дає оцінок діям батьків і ніколи не засуджує їх

Багато мами та тата бояться, що на консультації можуть відчути себе як школярі, яких звітує сувора вчителька. Насправді завдання психолога допомогти вам впоратися з труднощами і знайти найкращий для себе шлях вирішення задачі. Саме тому психолог завжди на вашому боці.

Якщо ви відчуваєте, що виховуєте дитину неправильно, дитячий психолог допоможе вам розібратися з причинами ваших думок та поведінки та знайти способи змінити їх. Якщо ви відчуваєте невпевненість чи страх, психолог надасть вам емоційну підтримку та допоможе знайти вихід із ситуації. За будь-яких обставин психолог дотримується принципу поваги клієнта.

  • Психолог нікому не повідомляє отриману інформацію

Кожен психолог зобов’язаний зберігати в таємниці все те, що відбувається і обговорюється на консультації від будь-яких сторонніх людей і навіть інших членів сім’ї. Будьте впевнені, що, якщо ви поділилися чимось із психологом, він не розповість про це ні педагогам дитини, ні вашому чоловікові, не напише від вас в Інстаграмі і, тим більше, не повідомить школу або дитячий садок. Якщо ж дитина повідомляє щось важливе психологу, той частково розкриває цю інформацію лише батькам і тією мірою, якою це необхідно для досягнення поставленої мети.

Психолог може давати рекомендації педагогам дитини, але ніколи не розкриває сімейних таємниць. Так, наприклад, якщо у малюка був негативний досвід спілкування з ровесниками, то психолог може порекомендувати педагогу звертати особливу увагу на взаємодію малюка з іншими хлопцями з групи, але не розповість деталей подій, що травмують.

Психолог не береться працювати з клієнтом, якщо не відчуває впевненості у своїх знаннях щодо конкретної проблеми

Дитячі психологи в Олександрії спеціалізуються на різних проблемах та використовують різні методи роботи. Це означає, що іноді психолог не готовий взятися за проблему клієнта. У таких випадках він зазвичай рекомендує звернутися до колег, що спеціалізуються з цього питання. Така поведінка говорить про відповідальний підхід фахівця та щире бажання допомогти своєму клієнту.

Професійний психолог – це людина з відповідною освітою та досвідом роботи, яка завжди діє на благо клієнта, дозволяючи дітям та їхнім батькам легше долати вікові кризи та життєві негаразди.

Дитячий психолог в Олександрії проводить заняття для дітей, що розвивають і коригують
Догори